Постав підпис!
Понад 700 українських діячів звернулися до влади щодо "російського" проекту меморіалізації Бабиного Яру

 
 
 
 

Студия "Лимонад" он-лайн

Программа работы студии включает проведение он-лайн лекций, презентаций, концертов и интервью.
Подключение к студии по ссылке.
Расписание по ссылке

Сьогодні, 26 травня, приблизно о 19:00 у Першій київській міській лікарні №1 після тривалої хвороби помер один з найвідоміших українських поетів та перекладачів, член Спілки письменників та Пен-клубу України Мойсей Фішбейн. Найщиріші співчуття рідним та друзям.

 
 
 
 

УАЮ і НаУКМА провели Міжнародну конференцію «Євреї України: Революція й післяреволюційна модернізація»

15–16 жовтня 2017 року в Музеї НаУКМА відбулася наукова конференція «Євреї України: Революція й післяреволюційна модернізація. Політика, культура, суспільство». Організаторами заходу виступили Українська асоціація юдаїки й магістерська програма з юдаїки в НаУКМА. У заході взяли участь дослідники з Австрії, Великобританії, Ізраїлю, Німеччини, США, Угорщини, а також різних міст України (Київ, Ірпінь, Кам’янець-Подільський, Полтава, Сімферополь, Умань, Харків і Чернігів).

Під час заходу було порушено питання історії єврейських політичних рухів на українських землях, функціонування органів єврейської національно-персональної автономії в Українській Народній Республіці, проблематику історії погромів та антисемітської пропаганди на українських землях у 1918–1919 роках, а також творення єврейських загонів самооборони для протидії погромам. Учасники обговорили питання, пов’язані з проектом аграризації євреїв шляхом їхньогопереселення з містечок і міст до південноукраїнських степів. Крім того, на конференції було розглянуто менш досліджені теми: історія єврейських громад окремих міст у добу революції, формування системи єврейської освіти в УНР і Радянській Україні, джерелознавство історії євреїв України і історія єврейського мистецтва.

Кілька доповідей із маловивчених тем викликали гострі дискусії серед аудиторії. Це, зокрема, стосується виступів Софії Грачової (Ерфурт) про медичний аспект єврейської сільськогосподарської колонізації у 1920-х роках, Елени Соломінскі (Дюссельдорф) про зібрані психіатром Фішелем Шнеєрсоном оповіді дітей, які пережили погроми, Ірини Еткіної (Чернігів) про євреїв-суддів і засуджених Чернігівським губернським революційним трибуналом у 1919–1921 роках і Ігоря Опацького про євреїв Умані в роки Української революції.

У межах конференції відбулася презентація щойно виданого українського перекладу класичної праці Генрі Абрамсона «Молитва за владу: Українці та євреї вреволюційну добу (1917–1920)», під час якої гості заходи мали змогу поспілкуватися з автором.

Завершила конференцію розмова з учасниками про перспективи розвитку академічної юдаїки в Україні, можливі теми майбутніх конференцій, дискусій і круглих столів.

Конференція відбулася завдяки підтримці Європейської асоціації юдаїки та Фонду «Надав».

Фотозвіт із конференції можна переглянути в альбомі на Фейсбук-сторінці УАЮ.

Фото: Алекс Берк

Джерело: uajs.org.ua

 

Grande Sconto Nike Air Zoom Spiridon