Ваад України вимагає припинити тиск на директора ННІ ФіЖ ТНУ імені В. І. Вернадського С.Л. Кузьміну

Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України висловлює повну підтримку колективу Навчально-наукового інституту філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського та його директору Кузьміній Світлані Леонідівні.


Ваад України працює з Навчально-науковим інститутом філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського згідно з меморандумом про співробітництво з 2019 року. За цей час студенти інституту проходили у Вааді України практику, брали активну участь в організованих Ваадом України заходах. Для студентів ННІФіЖ був проведений лекційний курс співпрезидента Вааду України пана Йосифа Зісельса.


Студенти ННІФіЖ, спеціальність “іврит” беруть активну участь в роботі Міжнародної міждисциплінарної сертифікатної програми з юдаїки, яку Ваад України заснував та опікувався до жовтня 2022 р.

Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України закликає ректорат Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського припинити психологічний тиск та погрози звільнення з посади директора Навчально-наукового інституту філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського С. Л. Кузьміної.


Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України вважає, що зміна керівництва Навчальнонаукового інституту філології та журналістики Таврійського національного університету імені В. І. Вернадського серед навчального року є руйнацією злагодженої роботи закладу та може привести до непередбачуваних наслідків, що особливо неприпустимо в умовах воєнного стану в країні.

Віце-президент Вааду України,
Директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА
спів-керівник видавництва “Дух-і-Літера”

Леонід Фінберг