31 зміна Програми «Відновлення під час війни»: огляд роботи

Відбулася 31 зміна Програми «Відновлення під час війни» за підтримки Razom for Ukraine (Нью-Джерсі).  У ній взяли участь 14 сімей, що особливо постраждали під час війни. Загалом це 33 учасники або 16 жінок і 17 дітей. ​ 

З 18 лютого до 9 березня вони занурилися в атмосферу турботи, підтримки і відновлення моральних та фізичних сил. Задля цього працювала згуртована, професійна команда психологів, арттерапевтів і вихователів. Сприяли відновленню й комфортабельні умови, які забезпечував наш партнерський пансіонат з триразовим харчуванням та мальовничими краєвидами.

Традиційно у перший день зміни відбулися загальні збори-відкриття за участю родии-учасниць, команди та засновника, керівника Програми «Відновлення під час війни», співпрезидента Вааду України Йосифа Зісельса.

 

Терапія душі й тіла

Комплекс терапевтичних занять, консультацій – основна складова «Програми відновлення під час війни». Психологи 31 зміни щоденно займалися з учасницями над їхньою психологічною реабілітацією – через роботу з емоціями, свідомістю, пам’яттю, самооцінкою, самосприйняттям, а також  з тілом.   

Тілесно-орієнтована терапія, фізична активність – важливий чинник повноцінного відновлення, і наші учасниці залюбки їх освоювали. Йога, прогулянки територією не лише розганяють кров, а й погані думки. На додачу покращують настрій, фігуру і навіть колір обличчя.

 

На фото: учасниці 31 зміни виконують вправу для зняття стресу "Метелик", займаються йогою, влаштовують прогулянки на свіому повітрі.

Творча атмосфера

Під час арт-терапевтичних занять учасники Програми могли повною мірою відчути атмосферу взаємодії, підтримки, хороших емоцій, креативу. Це поєднання на одній території різноманітних процесів: хтось плете сітки, хтось – створює свічки, хтось – термомозаїку, й усі об’єднуються, міняються, діляться. Незабутній і плідний процес!

Запам'ятався учасницям 31 зміни майстер-клас зі створення маканих свічок з травами. На перший погляд він скидався на кулінарний: на столах тарілки з різними сумішами, у каструлі щось булькотить-вариться, господині заповзято щось готують… І вони дійсно готують, але не страви, а свічки. І не просто свічки, а традиційні макані свічки з травами. Ці свічки виготовляються за особливою технологією і мають цілющий склад. Трави у воску під час горіння працюють як ароматерапія – мають лікувальні, заспокійливі, розслабляючі властивості. Такі цікаві заняття – одна з родзинок нашої Програми. Для нас важливо, аби учасниці водночас з психоемоційним відновленням пізнавали щось нове, корисне, надихаюче – те, що допомагає відчувати смак до життя й навіть розкриває в жінках приховані здібності й таланти. 

 

На фото: майстер-класи з різноманітних творчих занять, а також плетіння сіток учасницями 31 зміни.

Арттерапія як мистецтво

Традиційно для Програми «Відновлення під час війни» учасниці брали активну участь у терапевтичних творчих майстер-класах: створювали ляльки, мотанки, прикраси, глиняні вироби, аплікації та м'які іграшки.  На додачу 31 зміна мала нагоду долучитися до справжнього витвору мистецтва – масштабного пано. Для цього на програму спеціально завітала художниця Світлана Гриб, аби спільно з жінками, які особливо постраждали від війни, створити авторський піксельний український орнамент. І дорослі, й діти із заповзяттям, цікавістю працювали над пано. Вийшло нейморвіно красиво і масштабно! Світлана Гриб планує виставлятиме пано в «Мистецькому Арсеналі» у Києві навесні. Віримо у це і пишаємося, що учасниці Програми мали можливість долучитися до українського образотворчого мистецтва.

 

На фото: учасниці 31 зміни працюють над створенням пано.

Українська душа

Учасниці 31 зміни Програми «Віновлення під час війни» відрізнилися ще й тим, що взяли з собою не лише щоденний одяг, а й вишиванки. Причому не змовляючись. Вишиті сорочки та сукні наші підопічні одягали на всі значущі події зміни: відкриття, вечорниці, закриття. Такий щирий патріотизм учасниць, які пережили за цей рік чимало випробувань, розчулює, захоплює і викликає гордість. А головне – відчуття єдності, непереможності і віри в себе, в нашу країну, в наших захисників, у взаємну підтримку. Саме з таким настроєм учасниці 31 зміни завершили Програму, і для нашої команди – це ще одна професійна перемога!

 

На фото: учасники 31 зміни у вишиванках з керівником Програми Йосифом Зісельсом, а також фото на згадку про Програму під час церемонії закриття зміни.

      

Інформація про Програму «Відновлення під час війни» 

Програма з травня 2022 року допомагає родинам, що особливо постраждали під час війни та потребують психологічної реабілітації. Це передусім внутрішньо переміщені матері з дітьми, а також сім"ї, чиї чоловіки загинули або були тяжко поранені внаслідок бойових дій, знаходяться у полоні, зникли безвісти або служать у ЗСУ в зоні бойових дій.  

Програма «Відновлення під час війни» – єдина в Україні, що забезпечує таким сім’ям тритижневу психологічну реабілітацію за участю кращих психологів країни, арттерапевтів, фахівців з тілесної терапії. Програма відбувається у безпечних і мальовничих пансіонатах українських Карпат і спрямована на стабілізацію психо-емоційного стану учасників.  

  • Детальніше про Програму «Відновлення під час війни» можна дізнатися за посиланням.

  • Підсумки роботи Програми за 2022 рік є тут.

  • Підтримайте Програму добровільним внеском – долучайтеся до нашої доброї справи! Зробити це просто – додаємо інструкцію.