Довженко-Центр завершив освітню програму до 80-ї річниці перших розстрілів у Бабиному Яру – Відео

 

 

Традиційна освітня програма Довженко-Центру – Культурфільм – цього року звертнулась до 80-ї річниці перших розстрілів у Бабиному Яру.

Бабин Яр – місце масової страти та поховання багатьох верств українського населення, замордованих за два роки нацистської окупації Києва: це пацієнти Павлівської психіатричної лікарні, роми, радянські та націоналістичні підпільники. Уособленням ширшої трагедії київського та, загалом, українського єврейства стали у суспільній пам’яті розстріли 29–30 вересня 1941 року, коли у Бабиному Яру було вбито близько 34 тисяч місцевих євреїв.

Саме на історію та пам’ять про ці події спирався Довженко-Центр у виборі матеріалу для цьогорічного кінолекторію.

В рамках програми відбулись лекції  Анатолія Подольського «Доля людини в умовах екстремального насильства. Історія Голокосту в Україні: вивчення, викладання, пам'ять», Марти Гавришко «Гендер і геноцид: єврейські жінки під час Голокосту в Україні» та Йосифа Зісельса «Щезлий світ. Єврейське життя в Україні: 1930–1990-ті».

Прослухати лекції можна за посиланнями:

 

 

Також глядачі мали змогу ще раз передивитись шедеври світового кінематографу: «Ізгой (Пам’ятай)» (1991, режисер Володимир Савельєв). «Побачення з батьком» / «Місія Рауля Валленберґа» (1990, режисер Олександр Роднянський), «Гер Цвіллінг і фрау Цукерман» (1999, режисер Фолькер Кепп) та інші.