Хржановського і Бикова об'єднує нелюбов до України і українців – Микола Княжицький

А. Рибачук, Вол. Мельниченко. "Стіна".
Фрагмент. ​Байкове кладовище в Києві

 

Бабин Яр. Читаю розмову Хржановського і Бикова. Що об'єднує цих двох осіб? Нелюбов до України і українців. Це почуття нелюбові є не ексклюзивним і, можливо ( я принаймі сподіваюся) інколи неусвідомленим. Можливо, це нелюбов через неідентифікацію. Мовляв, як каже Путін: "ми один народ". Так, ці люди можуть мати талант, можуть не любити того ж Путіна, але і українців з їхньою Україною для них не існує.

Саме тому і так сміливо ці чужі Україні громадяни інших держав мріють і не приховують, що будують тут "другу Росію". Не путінську, а хорошу, свою. Правда коштом путінських грошей. Чомусь, ні у кого не вистачить сміливості будувати "другу Росію" у Польщі чи Ізраїлі, приватизувати Аушвіц чи Мосаду. А тут Бабин Яр – будь-ласка. Бо євреї і поляки є з їхніми державами і суспільствами, а українців не існує...

Вони існують лише тоді, коли треба згадати цим "інтелектуалам": "українці не вбивали. Вбивали німці. Українці стояли в оточенні".

Але є нюанс. Відповідальність за злочини несе держава, яка контролює територію, на якій відбувається злочин. Це засади міжнародного права.
 

Биков і Хржановський міряли черепи людям, які стояли в оточенні? Як вони визначали їхню "українськість"?


Биков і Хржановський міряли черепи людям, які стояли в оточенні? Як вони визначали їхню "українськість"? Дивно будувати меморіал жертвам нацизму, позслуговуючись нацистськими принципами . У людей цих, як дослідив, наприклад Вахтанг Кіпіані були пов'язки кольорів російського триколору. Чи можемо ми на цій основі говорити, що за Бабин Яр відповідальність несуть росіяни і Биков з Хрижановським і Хан з Фрідманом насправді представляють вбивць і поділяють відповідальність за злочини? Ні, звичайно. Вірніше, їхня держава, а отже і вони мають каятися за Голодомор, сталінські репресії, інші злочини. Але не за Бабин Яр. Бо це якраз історична і юридична відповідальність німців і їхньої держави.

Українці , які не мали держави через ворожі дії сусідів, яким відмовляли у такому праві несуть відповідальність лише за те, що відбувається у державі Україна після 1991 року. І саме через це держава Україна і українці, як громадяни цієї держави мають вирішувати, як вшановувати пам'ять загиблих на нашій землі.

PS. У фільм "Дау" Хржановський запросив на одну з ролей Тесака. Тесак – це відомий російський неонацист Марцинкевич. Згодом його заарештували і він помер у в'язниці. Автори нинішньої концепції вшанування жертв Бабиного Яру вшанували неонациста Тесака вінком на могилі. Нещодавно оприлюднено записи, де Тесак визнає , що особисто брав участь у стратах заробітчан у Росії через їхнє національне походження.

Більшого глуму та знущання із жертв Бабиного Яру, як залучення таких осіб годі вигадати. І от за це як раз відповідальні будуть українці, які дозволяють цей глум у своїй державі

Джерело: ФБ сторінка М. Княжицького