Пам’яті блаженнішого Любомира (Гузара)

Смерть Кардинала Любомира Гузара стала великою втратою для української спільноти та вірян різних конфесій.

Він подарував суспільству просту формулу духовного змужніння: «Дайте людям вирости у свободі», бо добре знав, що переходу зі стану рабства до стану внутрішньої свободи передує велика духовна робота.

Заклик Гузара до Майдану: «Працювати так, ніби все залежить від тебе, і молитися, ніби все залежить від Бога» був закликом до сопричастя, до розуміння того, що все залежить від особистого вибору людини, до вибору і дій.

Кардинал Гузар докладав багато зусиль до взаємного прощення і примирення українців і поляків, досягнення справжнього і щирого миру, адже розумів, щоб рухатися далі необхідно примиритися з власним минулим, залікувати рани й подолати образи.

Любомир Гузар називав антисемітизм духовною епідемією, вважав, що ненависть до єврейського народу суперечить принципам християнської й буду-якої іншої релігії й закликав молитися проти всього, що провокує почуття ненависті між людьми. Він нагадав нам про існування молитви благословення і духовної підтримки Держави Ізраїль.

«У ХХ столітті було цілих три ґеноциди. Це означає, що винищення іншого народу – це спокуса, яка може заволодіти будь-яким народом, але і зробити будь-який нарід його жертвою. Тому ми завжди повинні щиро молитися, щоб не дай Бог не стати жертвою такої спокуси, щоб не увійти в таку спокусу – хотіти когось ненавидіти, тому що він «не такий, як я». Яку б ми собі причину або виправдання ні приписали, вони нічого не виправдовують. Вони роблять нас грішниками, злочинцями», – наголосив Любомир Гузар.

«Нам не потрібен третій Майдан – давайте закінчимо другий», – закликав Блаженніший. Давайте закінчимо Революцію гідності, знайшовши гідність, зробивши її внутрішньою потребою і невід’ємним правом. Давайте станемо людьми.

Сьогодні, коли завершився життєвий шлях Блаженнішого Любомира, ми лише осягаємо всю велич цієї людини, а відтак мусимо зберегти усі його настанови і головну з них – бути Людиною

Вічная йому пам’ять!

 

Асоціація єврейських організацій та общин України

Конгрес національних громад України

Nike Air Force 1 07 White Bicycle Yellow White AH0287-106 – Buy Best Price Adidas&Nike Sport Sneakers
рубрика: 
дата: