Прес-реліз щодо петиції на підтримку українського державного проєкту комплексної меморіалізації Бабиного Яру

 

Дорогі друзі,

Ми подали 26 квітня петицію до Київміськради щодо меморіалізації Бабиного Яру та гідного вшанування пам’яті його жертв:

https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=10562

 

Трагедія Бабиного Яру є спільним болем усього українського народу, всіх етнічних та соціальних груп, які становлять українську політичну націю. Тому, напередодні 80-х роковин початку масових розстрілів київських євреїв у Бабиному Яру, і в пам’ять про більш ніж 100 тисяч киян, які були вбиті тут нацистами під час окупації 1941–1943 років, вважаємо необхідним, аби негайно вирішити питання про гідне вшанування жертв Бабиного Яру на рівні меморіального комплексу та музеїв.

Але ми не можемо допустити, щоб це надважливе питання стало приводом для ідеологічної агресії Росії проти України, щоб меморіялізація цього трагічного місця була віддана до рук російських путінських мільярдерів (як би вони себе не називали) та їхніх місцевих помічників.

На жаль, київська міська влада відверто підтримує приватний російський проєкт меморіалізації Бабиного Яру та ігнорує наявний український державний проєкт комплексної меморіялізації Бабиного Яру, розроблений на державне замовлення Робочою групою Інституту історії України НАНУ, в якому – на відміну від російського – дуже делікатно вирішено складну тему вшанування пам’яті всіх жертв Бабиного Яру та пам’яті сотень тисяч похованих на цій території.

Тому ми, група громадських активістів, звертаємося до Київміськради із закликом припинити підтримку російського проєкту, розпочати широке громадське обговорення українського державного проєкту та на його основі гідно відзначити 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру.

Приєднуйтеся до нас та підтримайте й розповсюдьте петицію!

 

https://petition.kyivcity.gov.ua/petition/?pid=10562