Справа про трупи у Львові

 

24 вересня 2013 р. о 17.00 у бібліотеці Центру міської історії відбулася презентація проф. Наталі Алексюн на тему "Справа про трупи у Львові. Нові дослідження з антисемітизму у Другій Речі Посполитій".

Презентація присвячена маловідомому епізоду з історії польсько-єврейських стосунків у міжвоєнний період. У центрі уваги – дискурс антисемітизму, пов’язаний із справою про трупи на медичному факультеті Університету Яна Казимира у Львові. На сторінках студентської преси та студентських мітингах активісти доводили, що єврейським студентам-медикам потрібно заборонити робити розтини християнських трупів. Вони вимагали від єврейської громади постійного надання трупів як умову, щоб продовжувати навчання студентів-євреїв. Дискурс щодо справи про трупи поєднав націоналістичну риторику та релігійну практику. 

Наталя Алексюн  захистила дисертацію у Варшавському університеті, яка вийшла друком 2002 р. - "Куди далі? Рух сіонізму в Польщі: 1944-1950 рр." (польською мовою). 2010 р. отримала другу ступінь доктора філософії у Нью-Йоркському університеті. Тема дисертації "Зброя у боротьбі за національні права: єврейські історики Польщі у міжвоєнний час". Друкується у журналах "Polin", "Yad Vashem Studies", "East European Jewish Affairs", "Studies in Contemporary Jewry" та "German History". Є доктором модерної єврейської історії у Коледжі Туро Вищої школи єврейських студій (Нью-Йорк), також працювала доктором Інституту історії Польської академії наук. Працює над двома книгами - про єврейських істориків Другої Речі Посполитої і про "аферу з трупами" на медичних факультетах польських університетів у 1920-30-х рр.

Презентація проходила польською мовою.

Джерело: http://lvivcenter.org

Off-White Shoes