Заява Вааду України та Конґресу національних громад України з приводу масових заходів у Києві, запланованих на 18 травня

 

ЗАЯВА
Вааду України та Конґресу національних громад України
з приводу масових заходів у Києві, запланованих на 18 травня

18 травня в Києві має відбутися мітинг, який організатори, пов’язані з Партією реґіонів, називають «антифашистським». Захід вінчає собою кількаденну акцію «В Європу – без фашистів!», у рамках якої маніфестації пройшли в багатьох містах України. Наявні дані дозволяють впевнено стверджувати, що кампанія, яка позиціонується як «антифашистська», ініційована правлячою партією і відбувається з потужним використанням адміністративного ресурсу. Згідно з оприлюдненими методичними рекомендаціями щодо проведення «антифашистських маршів і мітингів», метою кампанії можна вважати штучне створення дуалістичної моделі протистояння влади, спрямованої в Європу, і «фашистів», що тягнуть країну в минуле. У ході кампанії експлуатуються символи, пов’язані з Великою Вітчизняною війною, що, як можна припустити, має сприяти громадській мобілізації та радикалізації штучного протистояння.

Очевидно, що «антифашистські» акції спрямовані насамперед винятково на дискредитацію політичної опозиції шляхом нав’язування громадськості асоціативних зв’язків між історичним фашизмом, партією Всеукраїнське об’єднання «Свобода» та всіма силами, що протистоять чинній владі. Варто підкреслити, що нині в українському політичному спектрі мікроскопічні групи, які сповідують ідеологію, яку з незаперечною підставою можна назвати «фашистською», є глибоко маргінальними і такими, що не беруть участі в електоральному процесі. Однак ініціатори кампанії наголошують, що «відроджений фашизм» і «політичний екстремізм» в особі ВО «Свобода» становлять реальну загрозу для країни, а факт союзних відносин опозиційних партій з націонал-радикалами інтерпретується як лояльність ліберально-демократичної опозиції в цілому до «фашизму». Подібне розширене розуміння «фашизму» розмиває межі політологічного терміна, знову, як це вже бувало в нашій політичній історії, перетворює його на позбавлений реального змісту ярлик, який можна навішувати на будь-яку неугодну силу. Свідомі дії в цьому напрямі, що навіть маскуються лицемірною антифашистської риторикою, тільки шкідливі для нашого суспільства. Питання протидії реальному політичному екстремізму та етнічній ксенофобії занадто серйозні, щоб їх дозволено було профанувати в рамках цинічних політтехнологій.

Звертає на себе увагу той факт, що саме на 18 травня давно був запланований підсумковий мітинг всеукраїнської опозиційної кампанії «Повстань, Україно!». З урахуванням цієї обставини стає очевидним маніпулятивний і спекулятивний характер «антифашистської» акції, призначеної на той самий день.

Серйозне занепокоєння викликає можливість провокацій, дуже ймовірних при одночасному проведенні двох зазначених мітингів у Києві. Представники різних громад національних меншин особливо стурбовані цією перспективою, оскільки подібні провокації можуть бути спрямовані на підрив атмосфери толерантності в суспільстві і загострення міжнаціональних відносин в Україні.

Ваад України і Конґрес національних громад України заявляють про неприпустимість використання штучної «антифашистської» риторики з метою радикалізації суспільно-політичного протистояння.

Ваад України і Конґрес національних громад України змушені застерегти організаторів «антифашистської» акції про те, що всю відповідальність за можливі провокації несуть саме організатори політтехнологічної кампанії.

Ваад України і Конґрес національних громад України закликають громадян, учасників масових заходів 18 травня і політичних лідерів проявити мудрість, стриманість, взаємну толерантність і витримку.

Провокаціям на міжнаціональному ґрунті не повинно бути місця в українському суспільстві.

Асоціація єврейських організацій та общин (Ваад) України
Конгрес національних громад України

Jordan Ανδρικά • Summer SALE έως -50%
рубрика: 
дата: 

Комментарии

Дуже розумна й виважена заява. Підтримую!

Завжди вважав євреїв мудрими людьми і ВИ ще раз це довели, Дякую!

Завжди вважав євреїв мудрими людьми! Вдячний , бо в житті вони мене багато чому навчили і допомогли. Це говорю щиро! Окрім  двох табачників... Так серед українців таких, на жаль, тьма...
А заява мудра і виважена!!! Нормальні українці і євреї завжди знайдуть спільну мову...

далее цитата с этого же сайта:

из Доклада о проявлениях антисемитизма в Украине в 2012 год
"Многие функционеры и активисты «Свободы», ставшие депутатами, включая ее лидера, Олега Тягныбока, ранее были замечены в антисемитских высказываниях, а также в активном использовании ксенофобии по отношению к другим группам. Союз «Свободы» и других, умеренных и демократических оппозиционных сил косвенно легитимировал ксенофобскую риторику национал-радикалов. 
Правда, сразу после выборов лидер партии Олег Тягныбок неоднократно публично отрицал антисемитский характер идеологии «Свободы». Некоторые оптимистичные наблюдатели даже высказывали надежду, что партия, став парламентской, будет снижать градус радикализма и откажется от ксенофобской риторики. Этого, однако, не произошло. В период между выборами и первым заседанием Верховной Рады Украины нового созыва целый ряд активистов «Свободы», избранных от этой политической силы народными депутатами, были замечены в антисемитских высказываниях, сформулированных в весьма грубой форме."
Вячеслав Лихачев
http://vaadua.org/news/doklad-o-proyavleniyah-antisemitizma-v-ukraine-v-2012-godu
 
Я бы хотел обратиться к авторам этой "ЗАЯВЫ Вааду України та Конґресу національних громад України".
Вы понимаете, что этой заявой Вы играете на руку нацикам в Украине?
При этом явно противореча данным ВАШЕГО же мониторинга.
Очень интересно узнать, зачем Вы это делаете. 

Добавить комментарий