Сентябрь 2016

Иосиф Зісельс: Щоб відновити справжню історію, потрібен час. І цим повинні займатися фахівці

Історична пам’ять накопичується протягом століть. Вона будується еволюційним шляхом, її не можна змінити за годину, за місяць, за рік.

Розписи синагог Буковини – в одному каталозі


У Чернівцях презентували виставку «Які ж гарні шатра твої, Якове… Настінні розписи синагог Буковини». З однойменною назвою вийшов і каталог.

Йосиф Зісельс: Я погоджуюсь, що рівень відзначення подій 75-ї річниці трагедії Бабиного Яру був досить високийВ рамках спільного проекту інтернет-каналу Ukrlife.TV та видавництва "Дух і Літера" студію відвідав відомий політик, співголова Асоціації єврейських організацій і громад України Йосиф Зісельс. Мова в інтерв'ю йшла про відзначення 75-ої річниці трагічної загибелі євреїв у Бабиному Яру.

Оголошено конкурс на здобуття Премії ім. Юрія Шевельова за найкращу збірку есеїв, надруковану 2016 року


Український осередок міжнародного ПЕН-клубу, Києво-Могилянська бізнес школа, видавництво "Дух і Літера", Український науковий інститут Гарвардського університету оголошують конкурс на здобуття Премії ім. Юрія Шевельова за найкращу збірку есеїв, надруковану 2016 року.

Путешествие в трагическое прошлое. Бабий Яр: история и судьбы


Экскурсию по выставке "Бабий Яр: история и судьбы" для школьников ведет Юлия Смилянская, директор Института иудаики.

Иосиф Зисельс: Нельзя переживать трагедию только внутри себя - мы должны видеть трагедии других народов

Нельзя переживать трагедию только внутри себя, мы должны видеть трагедии других народов, и должны их ставить наравне, потому что моральная оценка их одинакова независимо от количества жертв.

И. Зисельс на радио Вести: Нет ни одного суда, который бы осудил ОУН-УПА как организации, которые убивали евреев

Интервью на радио Вести 30 сентября 2016 г.

Йосиф Зісельс: Я не закликаю забути історію, але не треба змішувати в одну купу поліцаїв, різні групи українських націоналістів і УПА

Виступ у пррограмі С. Шустера від 30 вересня 2016 р.

Мемориальный вечер, посвящённый 75-летию трагедии Бабьего Яра, прошел в киевском отеле Hilton


Мемориальный вечер, организованный Всемирным еврейским конгрессом к 75-летию трагедии Бабьего Яра, прошел 28 сентября в киевском отеле Hilton.

Иосиф Зисельс: украинцы знают сегодня намного больше о Бабьем Яре, чем во времена советской Украины


Правдиво ли утверждение, что трагедию Бабьего Яра вспоминают только на годовщину?

В Запорожской еврейской общине «Яхад» вспоминают о трагедии, которая произошла 75 лет назад в Киеве на территории Бабьего Яра


25 сентября в Запорожской воскресной еврейской школе  прошло мероприятие посвященное Дню 75-й годовщине трагедии Бабьего Яра. На нем присутствовали не только учителя и ученики, но и жертвы Холокоста, ветераны войны.

Бабий Яр. Траурная церемония памяти. Полная запись

Полная запись церемонии памяти в Бабьем Яру. 29.09,2016 г.

Виступ Святослава Вакарчука на церемонії підписання декларації про намір створити Меморіальний центр жертв Голокосту «Бабин Яр»

Бабин Яр - перший і один з найстрашніших проявів Голокосту, символ цинізму і зла, що не має меж. Сьогодні наше завдання не тільки засудити це зло, але й зробити так, щоб більше воно ніколи не повторювалось.

Василь Расевич: чи вдасться Україні взяти за приклад ізраїльську модель розвитку?


Як не дивно, але саме історія однаковою мірою і зближує народи цих двох країн, і відштовхує. В історії українсько-єврейських відносин дуже легко можна знайти факти, які не просто зближують, але ріднять обидві сторони. З такою ж легкістю можна жбурнути в розбурхану масу факти, від яких відразу закипає в жилах кров і кличе якщо не до помсти, то до категоричного осуду

Президент Украины Петр Порошенко выступил с инициативой создания Мемориала памяти жертв Бабьего Яра

Президент предложил меценатам, собравшимся в зале, присоединиться к реализации данной инициативы.

Авторська екскурсія «Скарби Тори» пройде у музеї історичних коштовностей України


У неділю, 2 жовтня, о 14:00 відбудеться на авторська екскурсія старшого наукового співробітника Світлани Палатної «Скарби Тори».

Иван Дзюба. Выступление в Бабьем Яру 50 лет назад - в 1966 и 10 лет назад в 2006 г

В народной памяти центральными событиями на митинге 29.09.66 года были выступления В. П. Некрасова и И. М. Дзюбы. А вот как это выглядело на самом деле – зажатые в толпе, без каких-либо технических средств (без микрофонов и усилителей), едва слышимые в ближайшем окружении, говорили они тогда, но эхо сказанного ими в тот день, звучит и слышно даже сегодня, даже на расстоянии в 50 лет. Амик Диамант

Выступление сопрезидента Ваада Украины Андрея Адамовского на приеме ВЕК к 75-летию начала трагедии Бабьего Яра

На приеме состоялось награждение академика Ивана Дзюбы премией митрополита Андрея Шептицкого.

26 сентября 2016 г. состоялось открытие выставки «Бабий Яр: история и судьбы»


Советник посла Израиля в Украине Геннадий Полищук отметил, что трагедия Бабьего Яра –  это трагедия не только еврейского народа – это трагедия всего человечества.  В какой-то момент одна нация решила, что в праве уничтожить другую. Люди погибали только за то, что они были евреями.

Йосиф Зісельс: Я не згоден з президентом Ізраїлю - так говорить минуле


Йосип Зісельс: Я можу пояснити свою позицію, вона не нова. Я багато років її захищаю. Про що йдеться? Кожний народ культивує свою історію. Трагедії, які містить його історія – це частина ідентичності цього народу. І ми, коли культивуємо це, потрохи перетворюємося на народ-жертву. Але всі народи, які живуть поряд: українці, поляки, білоруси, також культивують свої трагедії і так само перетворюються на народи-жертви.

Страницы

Subscribe to RSS - Сентябрь 2016